قیمت ساندبار

حرید ساندبار

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، هر روزه شاهد ورود لوازم جدیدی در دنیای لوازم صوتی و تصویری هستیم. یکی از این لوازم ساندبار (Sound Bar) می باشد، ساندبار دستگاهی است که بلندگوها در آن به صورت افقی در کنار هم قرار گرفته اند و صوت را با حجم و کیفیت بالایی پخش می کند، انواع مدل های ساندبار از طراحی باریکی برخوردار هستند از این رو فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. محل قرار گیری این دستگاه ها در جلو و یا پایین تلویزیون می باشد. امروزه تلویزیون هایی در بازار موجود می باشد که بسیار باریک و ظریف طراحی شده اند و این مساله باعث شده است که شرکت های سازنده بلندگوهای ظریفتری را در آنها به کار ببرند، می توان گفت یکی از تجهیزات مناسبی که موجب تقویت صدای خروجی تلویزیون می شود ساندبار است در واقع شما با تهیه و خرید ساندبار مناسب می توانید از یک سیستم صوتی اختصاصی در خانه بهره مند شوید و یا با استفاده از گوشی خود آهنگ را در فضای خانه پخش کنید و از آن لذت ببرید. از مزیت های بارز این محصولات نسبت به سینما خانگی نصب سریع و آسان آنها است که تنها با یک کابل به تلویزیون متصل می شوند و دیگر نیازی به مدیریت سیم ها و بلندگو‌های پرتعداد نیست.
توجه کنید که محل نصب ساندبار تا حدود زیادی به مکان قرارگیری تلویزیون بستگی دارد، اگر تلویزیون شما بر روی دیوار نصب شده است، ضمن اینکه این سیستم صوتی باید دقیقا در زیر تلویزیون و در راستای عمودی آن قرار داده شود و تا جایی که امکان دارد باید فاصله‌ی آن با تلویزیون هم کوتاه باشد، اگر هم تلویزیون بر روی پایه و میز قرار دارد ساندبار باید در جلوی تلویزیون نصب شود. امروزه مدل های مختلفی از ساندبار در بازار موجود می باشد که از لحاظ امکانات، برند سازنده، قدرت خروجی صدا، درگاه های ورودی/خروجی و سایر ویژگی ها با هم متفاوت هستند که همین تفاوت ها دلیل اختلاف قیمت روز ساندبار شده است.

انواع ساندبار

به طور کلی این سیستم صوتی در دو نوع ساده (self-powered) بدون ساب ووفر و (subwoofer separate) همراه با ساب ووفر جانبی تولید و به بازار فروش عرضه می شوند. در نوع ساده ساندبار، تمامی اجزا در یک میله باریک و کم حجم گنجانده شده است و از این رو امکان قرار دادن این میله بدون هیچ دستگاه اضافی در هر کجایی وجود دارد. اما در نوع دوم ساندبار کاملا باریک و ظریف طراحی شده و در کنار یک ساب ووفر قرار دارد، اتصال این دو دستگاه بی سیم بوده و به دلیل وجود نداشتن سیم های اضافی موجب به هم ریختگی ظاهری در این سیستم نمی شود. به دلیل دارا بودن ساب ووفر در این نوع عمق صدا عمیق تر شده و از طرفی موجب ارتقاء کیفیت آن می شود، شما می توانید ساندبار را در هر جای منزل حتی گوشه ها نیز جای دهید. انواع برندهای ساندبار از جمله ساندبار سامسونگ، ساندبار ال جی، ساندبار سونی و ... را می توانید در سایت سل مشاهده کنید و به قیمت روز انواع پخش کننده چند رسانه ای مانند قیمت ساندبار، قیمت سینما خانگی و ... دسترسی داشته باشید.

امکانات ساندبارها

 اتصالات و درگاه های مختلف موجود در ساندبار امکان اتصال به سایر دستگاه ها را امکان پذیر کرده است. این وسیله کاربردی تنها مختص تلویزیون نیست و شما با اتصال به سایر دستگاه ها می توانید تجربه های فوق العاده ای از تماشای فیلم و شنیدن موسیقی و حتی کتاب های صوتی و پادکست ها داشته باشید.
درگاه های ورودی و خروجی چون کابل  HDMI ، USB امکان اتصال ساندبار به تلویزیون و سایر دستگاه ها چون گوشی، تبلت، دستگاه های پخش کننده چون بلو-ری را امکان پذیر میکند. برخی از مدل ها قابلیت «Smart Sync» دارند و به واسطه استفاده از این قابلیت امکان اتصال بی سیم به تلویزیون مهیا می شود. وجود فناوری و امکاناتی نظیر بلوتوث، Wi-fi و حتی NFC ، ساندبارها را به دستگاه هایی پیشرفته در زمینه اتصال بی سیم که بهترین نوع اتصال است تبدیل کرده است. شما به واسطه این قابلیت ها به همه گوشی های هوشمند و تبلت ها بدون نیاز به سیم متصل می شوید. یکی دیگر از قابلیت ها، قابلیت « plug and play »، که امکان پخش کردن انواع فایلهای موسیقی و صوتی از سایر دستگاه ها را بر روی ساندبار خواهید داشت. البته وجود این فناوری ها بر روی قیمت ساندبار بی تاثیر نیست.
از دیگر ویژگی ها و امکانات به کار رفته در ساندبار می توان به رابطهای 3.5 میلی متری لاین این و اپتیکال و کواکسیال برای پخش قدرتمند و شفاف صدا که امکان نصب سریع و آسان را دارا می باشد و با توجه به این همه قابلیت ها قیمت ساندبار نسبت به سایر دستگاه های صوتی کمتر است و این یکی دیگر از مزیت های ساندبار می باشد.

نمایش بیشتر
حذف همه