قیمت بخاری

خرید بخاری

بخاری یکی از لوازم گرمایشی است که برای گرم کردن محیط منازل، دفتر کار، ادارات و... در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع بخاری را می توان متداول ترین وسیله گرمایشی دانست که سال ها در خدمت افراد جامعه می باشد و از محبوبیت بالایی برخوردار است. این وسیله گرمایشی در انواع بخاری گاز سوز، بخاری برقی، بخاری نفتی و بخاری هیزمی طراحی و ساخته می شود که مدل های گاز سوز نسبت به دیگر انواع بیشتر مورد استفاده عموم قرار می گیرند. عوامل متعددی نظیر نوع بخاری، حجم و ابعاد، رده انرژی، میزان قدرت تولید حرارت (ظرفیت حرارتی) و نوع طراحی در قیمت بخاری تاثیر گذار هستند و هم چنین این عوامل از فاکتورهای مهم هنگام خرید بخاری نیز محسوب می شوند. اگر میزان مصرف انرژی در انتخاب بخاری برای شما مهم است، بهترین انتخاب رده A و B  هستند ولی بسیار کم یافت می شوند بنابراین به رده های انرژی c,d,e,f,g اکتفا کنید.
امروزه انواع مدل های بخاری توسط برندهای داخلی و خارجی گوناگونی نظیر بخاری مروارید سوز، بخاری جهان افروز، بخاری آبسال، بخاری نیک کالا، بخاری ایران شرق، بخاری پارس خزر، بخاری میدیا و .. طراحی و تولید می شود که از بهترین برندها در زمینه ساخت و تولید بخاری می باشند و هم چنین قیمت روز بخاری این برندها مناسب می باشد. البته برخی از برندها تنها نوع گازیو یا برقی را تولید می کند. خرید بخاری از یک برند معتبر تضمین کننده کیفیت، استاندارد و ایمن بودن آن است پس تا حد امکان از برندهای ناشناخته خریداری نکنید.  

بخاری گازی

بخاری گازی به دو گروه اصلی بخاری بدون دودکش و بخاری با دودکش تقسیم می شود. تنوع مدل و قیمت بخاری با دودکش بسیار زیاد است و معمول ترین و متداول ترین نوع بخاری است که با بدنه ای فلزی و طرح های گوناگون در بازار موجود می باشد برخی از مدل ها دارای طرح شومینه و در دو نوع هیزم دار و بدون هیزم هستند که جلوه ای مدرنیته به منازل می بخشند البته قیمت بخاری گازی در طرح شومینه نیز بالاتر است. مدل های مختلف بخاری گازی با دودکش به دلیل داشتن فناوری های ایمنی نظیر گاورنر، ترموکوپل و سیستم کنترل میزان اکسیژن ODS برای استفاده در محیط های بسته بسیار مناسب هستند ولی مدل های بخاری گازی بدون دودکش یا فن دار به گونه ای طراحی شده اند که بدون دودکش عمل می کنند و بدون محدودیت به دودکش در هر جای می توان آنها را قرار دارد، این نوع بخاری گازی برای فضاهایی که درب بسیار باز و بسته می شود و هوا در آن جریان دارد نظیر مغازه ها، آرایشگاه ها و .. بسیار مناسب هستند. امروزه برندهای بسیاری این نوع بخاری ها را  مجهز به سیستم ODS (حساس به میزان اکسیژن) و ترموکپل کرده اند تا ایمنی آنها بالا برود. لازم به ذکر است که بخاری‌های دودکش‌دار ۳۰ درصد و شومینه‌ها تا ۵۰ درصد انرژی حرارتی تولید شده را توسط دودکش هدر می‌ دهند ولی بخاری های بدون دودکش‌تا ۹۹ درصد بهینه‌اند. انواع بخاری گاز سوز در دو نوع زمینی و دیواری ساخته می شوند مدل های دیواری  قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند و فضای کمی را اشغال می کنند ولی از طرفی گرمای کمتری را هم نسبت به بخاری گازی زمینی تولید می کنند.

بخاری برقی

بخاری برقی یکی دیگر از وسایل گرمایشی امروزی است، همانطور که از نامش پیداست برای تولید گرما به جای استفاده از سوخت هایی چون گاز و نفت و ... از انرژی برق استفاده می کند در نتیجه موجب هیچ آلودگی نمی شوند، خرید بخاری برقی برای استفاده در مکان ها و محیط هایی که فاقد گاز هستند ایده آل می باشد، و به دلیل دارا بودن ویژگی هایی نظیر سادگی، اندازه کوچک، سبک بودن، جابه جایی آسان و راحت به راحتی قابل استفاده در محیط های مختلف است. بخاری برقی نیز چون بخاری گازی انواع مختلفی دارد، و براساس نوع گرمایش دو دسته ی کلی گرمایشی همرفتی و گرمایشی تابشی قرار می گیرد.
بخاری برقی همرفتی برای استفاده در مکان های با مساحت متوسط و کم مناسب است، از جمله دستگاه های گرمایشی. در این دسته می توان به بخاری های فن دار و رادیاتورها اشاره کرد. این دستگاه ها برای استفاده در محیط هایی که سقف بلندی ندارند و دیوارها، سقف و کف محیط به خوبی عایق کاری شده است مناسب هستند، بخاری برقی تابشی برای استفاده در محیط هایی با فضای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. در حالت کلی مدل های بخاری برقی از لحاظ بازده گرمایش، نوع سیستم گرمایش و طراحی ظاهری با یکدیگر تفاوت دارند و همین تفاوت ها موجب تفاوت قیمت بخاری برقی می شود.

نکات خرید بخاری

بخاری یکی از وسایل پر مصرف در فصول سرد سال است و در نتیجه باید به درستی انتخاب شود تا از طرفی بهترین کارایی را ارائه دهد و محیط را به بهترین نحو گرم نماید و از طرفی دیگر با رعایت نکات خرید بتوان در هزینه ها و مصرف انرژی صرفه جویی کرد.
• متراژ محیط، یکی از مهم ترین نکات خرید بخاری، توجه به متراژ محیط و منزل مورد نظرتان است، حتما مدلی را انتخاب نمایید که متناسب با متراژ باشد، برای دانستن این موضوع که آیا بخاری انتخابی شما مناسب است یا خیر باید متراژ محیط را در عدد 3 ضرب‌ کنید. سپس توان بخاری مورد نظرتان را بر ۲۴ تقسیم نمایید، باید دو عدد به‌ دست‌ آمده اختلاف چندانی با یکدیگر نداشته باشند. همانطور که گفته شد بخاری در انواع متنوعی طراحی و تولید می شود، محیط هایی با متراژ پایین 50 مترمربع و باز، بهترین نوع بخاری برای این مکان ها بخاریهای بدون دود کش دیواری است و در عین حال برای مکان های بسته با همین متراژ بخاری های دیواری با دودکش و یا بخاری های زمینی با قدرت 5 هزار تا 6 هزار کیلو کالری مورد استفاده قرار گیرد، برای مکان ها با متراژ بالاتر از 70 متر مربع باید بخاری هایی با ظرفیت بالای گرمادهی 12 هزار به بالا را انتخاب نمایید.
• بخاری باید با توجه به استاندارندهای ایمنی طراحی و ساخته شده باشد و مجهز به سیستم ترموکوپل باشد.
• بخاری برقی از لحاظ مصرفی بهینه نیست و فقط بهتر است در مکان هایی که فاقد گاز هستند مورد استفاده قرار گیرند.
• قیمت روز بخاری نیز با توجه به کیفیت و برند سازنده و عواملی که در بالا گفته شد متفاوت است، حتما سعی کنید از برندهای معتبر بخاری را خریداری نمایید.

نمایش بیشتر
حذف همه