قیمت کولر گازی

خرید کولر گازی

کولر گازی یکی از دستگاه هایی است که در فصول گرما در مکان هایی چون خانه، محل کار و حتی مکان های پر رفت وآمد چون فروشگاه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برندهای مختلفی در دنیا چون ال جی، سامسونگ، اجنرال، گری و ... به طراحی و ساخت انواع کولر گازی با به کارگیری طراحی ظاهری شیک و تکنولوژی های نوین می پردازند تا بتوانند محصولاتی را تولید نمایند که در عین زیبایی از مصرف انرژی کمتری برخوردار بوده و از طرفی بهترین عملکرد را داشته باشند.
انواع مدل های کولر گازی را می توان در دو دسته ی کلی کولر گازی اسپلیت (دو تکه) و پنجره ای یا کولر گازی پرتابل (یک تکه) قرار دارد که با ظرفیت های متفاوت برای محیط ها با متراژهای مختلف به بازار فروش عرضه می شوند. قیمت کولر گازی با توجه به نوع، ظرفیت، برند سازنده و طراحی ظاهری متفاوت است.
کولر گازی اسپلیت یا همان دو تکه در انواع مختلفی چون اسپیلت های دیواری، کولر گازی ایستاده، کولر گازی سقفی، کولر گازی کاستی و … تولید می شوند و از دو پنل داخلی (اواپراتور) و پنل خارجی (کندانسور) تشکیل شده است. این نوع کولر گازی به دلیل سرمایشی و گرمایشی بودن برخی مدل ها طرفداران زیادی دارند.
کولر گازی پنجره ای همانطور که از نامش پیداست در داخل قاب پنجره نصب می شود. این دستگاه ها قدیمی بوده و به دلیل دارا نبودن کمپرسورهای اینورتر دارای مصرف برق بیشتری نسبت به نوع اسپلیت هستند.
قیمت کولر گازی اسپلیت نسبت به قیمت کولر گازی پنجره ای بیشتر است اما مزیت های مختلفی چون ریموت کنترل و حالت گرمایشی، وزن و سرو صدای پایین و مصرف برق کمتر را برای مصرف کننده به دنبال دارد. قیمت روز کولر گازی براساس برند سازنده، نوع و ظرفیت به راحتی در فروشگاه های اینترنتی معتبر قابل مشاهده و مقایسه است.

BTU در کولر گازی چیست؟

بی تی یو میزان ظرفیت سرمایشی کولر گازی است، یک BTU در واقع میزان حرارتی است که یک دستگاه کولر اسپلیت می تواند از یک اتاق یا هر فضای دیگری در مدت زمان یک ساعت کاهش دهد. برای مثال زمانی که می گویند این کولر 19000 است یعنی 19000 بی تی یو توان سرمایشی دارد. هر چه عدد بی تی یو بزرگتر باشد وزن، اندازه، سرمایش و قیمت کولر گازی اسپلیت بالاتر می رود.

اینورتر (کم مصرف) در کولر گازی به چه معناست؟

کولر گازی اینورتر و یا کم مصرف مجهز به کمپرسورهای دور متغیر هستند یعنی دور موتور به صورت داینامیک متناسب با دمای منزل تغییر می کند و همین امر سبب می شود که تا 60 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی شود. برای مثال زمانی که شما دمای اسپلیت را بر روی 20 درجه تنظیم می کنید و دمای محیط به دمای مورد نیاز شما می رسد به جای اینکه کمپرسور یا موتور دستگاه خاموش شود، دور موتور کاهش پیدا می کند لذا دیگر شوک الکتریکی ناگهانی به موتور دستگاه و کمپرسور در زمان استارت مجدد کمپرسور وارد نمی شود و باعث افزایش عمر کولر گازی اسپلیت می شود.

نکات خرید کولر گازی

امروزه مدل های گوناگونی از انواع کولر گازی در بازار موجود می باشد که همین امر سبب می شود برای شما یافتن محصولی مورد نیاز و مناسب سخت و زمان بر شود، در اینجا پارامترهای اصلی و مهم را در هنگام خرید کولر گازی ذکر می کنیم.
1- مدل هایی را انتخاب کنید که از لحاظ ظرفیت سرمایشی BUT متناسب با متراژ مکان مورد نظرتان باشد. متراژ فضا را در 400 بی یو تی ضرب کنید، برای مثال اگر فضا 70 متر است شما به کولر گازی 28000 احتیاج دارید.
2- کولر گازی را از برندهای معتبر و شناخته شده خریداری کنید همچون کولر گازی اجنرال، کولر گازی گری، کولر گازی ال جی و کولر گازی سامسونگ که نشانگر کیفیت، قطعات مرغوب به کار رفته و خدمات پس از فروش می باشند.
3- وضعیت جغرافیایی در هنگام خرید مهم است برای مثال اگه منزل شما در طبقه ی آخر و یا مقابل آفتاب قرار دارد باید یک کولر گازی با ظرفیت گرمایش و سرمایش بیشتر انتخاب کنید.

نمایش بیشتر
حذف همه