سوالات متداول خرید اقساطی

سوالات متداول خرید اقساطی در دو بخش توضیح داده شده است :

1- سوالات متداول خرید اقساطی از فروشگاه

2- سوالات متداول خرید اقساطی از ایزی پی

1-سوالات متداول خرید اقساطی از فروشگاه :

دریافت تاییدیه اعتبار سنجی، چه مدت به طول می‌انجامد؟

تاییدیه اعتبار سنجی پس از ثبت درخواست خرید اقساطی، ظرف حداکثر 72 ساعت به شما ارائه خواهد شد.


چه معدل حسابی برای قبولی در خرید اقساطی مورد نیاز است؟

معدل حساب مد نظر برای خرید اقساطی متغیر است زیرا بستگی به مبلغ و سقف خرید مشتری دارد.


آیا برای ثبت درخواست خرید اقساطی، محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر، هر کسی صرف داشتن مدارک مورد نیاز و شرایط ثبت نام می‌تواند برای خرید اقساطی اقدام کند.


نحوه پیگیری برای خرید اقساطی کالا با تاییدیه اعتبار سنجی، به چه صورت است؟

پس از قبولی و دریافت تاییدیه از اعتبار سنجی، پیگیری ارسال کالا از طریق فروشگاه انجام می شود.


نحوه اعتبار سنجی چگونه است؟

برای آغاز روند اعتبارسنجی باید اطلاعات مورد نیاز را در زمان ثبت نام را به دقت تکمیل نموده و کد رهگیری که همان کد ملی شماست را دریافت کنید.

پس از حداقل 24 ساعت و یا حداکثر 72 ساعت از طریق تماس با فروشگاه و یا با مراجعه به سایت و صفحه پیگیری ثبت نام اقساطی، با وارد کردن کد ملی خود از نتیجه ثبت نام مطلع شوید.

ضمناً نتایج از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. لذا خواهشمند است اطلاعات شخصی خود را با دقت وارد نمایید. دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک می‌کند. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می‌توانید با تلفن 33553000 تماس حاصل فرمایید.


شرایط خرید اقساطی با چک چست؟

کسانی که دسته چک دارند می‌توانند تنها با داشتن این شرایط اقدام به خرید اقساطی با چک کنند:


داشتن قدمت قابل قبول حساب جاری

داشتن گردش حساب مقبول

نداشتن چک برگشتی فعال

داشتن نسبت قابل قبول بین مبلغ خرید با گردش حساب جاری

تاییدیه اعتبار سنجی و سقف خرید شما بستگی به اعتبار حساب جاری و سایر حساب های معرفی شده و حجم گردش حساب شما دارد.


چطور با کسر از حقوق، خرید اقساطی کنم؟

در زمان ثبت نام باید نحوه خرید را "کسر از حقوق"، انتخاب ‌کنید، سپس از محل کار خود نامه‌ای مبنی بر تعهد پرداخت اقساط دریافت کرده و به فروشگاه همراه با یک برگ چک یا سفته به مبلغ کل اقساط ارائه دهید.

شما باید اقساط خود را در شماره حساب معرفی شده در برگه تعهد پرداخت اقساط در موعد مقرر واریز کرده و به فروشگاه اعلام کنید. پس از پایان اقساط، چک یا سفته شما توسط فروشگاه عودت داده می‌شود.

دریافت کسر از حقوق فقط جهت تضمین پرداخت اقساط شماست و اقساط توسط شما پرداخت می‌شود و فروشگاه اقساط معوقه را "از طریق کسر از حقوق" وصول می‌کند.


شرایط خرید اقساطی با سفته چیست؟

برای خرید با سفته شما باید پس از محاسبه کل اقساط شما از طرف فروشگاه یک برگ سفته همراه با فرم تعهد پرداخت اقساط در موعد مقرر به فروشگاه ارائه کنید.

شما متعهد می‌گردید که قسطتان را به حساب معرفی شده در فرم تعهد واریز نمایید و فروشگاه را مطلع سازید. پس از پایان اقساط شما می توانید سفته خود را از فروشگاه دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موبایل 09381017222 تماس بگیرید.

2-سوالات متداول خرید اقساطی از ایزی پی :

شرایط دریافت اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی چیست؟

برای دریافت اعتبار خرید اقساطی، کاربر پس از ورود به ایزی‌پی، پس از انتخاب گزینه خرید اقساطی و اعتبار در صفحه اصلی، به برگه خرید اقساطی مراجعه کرده و پس از ایجاد پرونده و طی مراحل آن و نیز ارسال فیزیکی ضمانت مورد نظر (یک برگ چک، یا ارائه سفته و یا اعتبار رمزارز)، قرارداد شرایط خرید اقساطی ایزی‌پی را مطالعه و تایید می‌کند. در مرحله پایانی، پس از پرداخت اولین قسط، مبلغ درخواستی به حساب کیف پول خرید اقساطی کاربر واریز می‌شود.

فرایند ثبت نام برای دریافت اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی چگونه است؟

برای دریافت اعتبار خرید اقساطی پس از ورود به ایزی‌پی (با شماره موبایلی که به اسم خود کاربر است) و انتخاب گزینه خرید اقساطی و اعتبار در صفحه اصلی مراحل زیر را طی کنید: انتخاب سربرگ خرید اقساطی تشکیل پرونده جدید ثبت اطلاعات هویتی اطلاعات آدرس محل سکونت اطلاعات مبلغ درخواست اعتبار اطلاعات حساب بانکی اعتبارسنجی بانکی (اطلاعات کاربر به سامانه بانک مرکزی ارسال و خوش‌حسابی پیشین کاربر در فرآیندهای اعتباری بانکی مثل دریافت وام و… کنترل می‌شود) انتخاب نوع ضمانت (یک برگ چک، یا ارائه سفته و یا اعتبار رمزارز) و بارگذاری تصویر آن مطالعه و تایید قرارداد شرایط خرید اقساطی واریز قسط اول

شرایط استفاده از اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی چگونه است؟

پس از واریز اعتبار درخواستی کاربر به حساب کیف پول خرید اقساطی، کاربر می‌تواند از فروشگاه‌های طرف قرارداد، موجود در بازارچه ایزی‌پی (از طریق خرید مستقیم از فروشگاه یا دریافت کد خرید)، کالا یا خدمات مورد نظر خود را خریداری نماید. در فروشگاه‌های فیزیکی (حضوری) امکان استفاده از اعتبار خرید اقساطی، با اسکن بارکد مخصوص فروشگاه در صفحه اصلی اپلیکیشن ایزی‌پی نیز فراهم است.

آیا امکان خرید حضوری با استفاده از اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی فراهم است؟

در بازارچه ایزی‌پی فهرست فروشگاه‌های طرف قرارداد مشخص است. اگر فروشگاهی شعبه فیزیکی (حضوری) داشته باشد، امکان خرید از آن فروشگاه به‌صورت حضوری نیز فراهم است. به‌عنوان مثال می‌توان به فروشگاه‌های زنجیره‌ای طرف قرارداد با ایزی‌پی اشاره کرد.

مدارک لازم برای دریافت اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی چیست؟

برای دریافت اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی ارائه هیچ‌گونه مدارک شناسایی خاصی نیاز نیست. فقط کاربر در مرحله ضمانت نیاز به یکی از موارد زیر دارد: چک صیادی و چک‌های طرح جدید صیادی سفته اعتبار رمز ارز (به‌زودی)

آیا سفته و کسر از حقوق به عنوان ضمانت دریافت اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی مورد قبول است؟

در حال حاضر کاربر می تواند با انتخاب نوع ضمانت چک و بارگذاری تصویر آن و همچنین انتخاب نوع ضمانت سفته و بارگذاری تصویر کارت ملی، اعتبار خرید دریافت کند.

نحوه ارسال ضمانت چگونه است؟

در انتخاب نوع ضمانت چک، کاربر بعد از تکمیل چک مطابق دستورالعمل و آپلود تصویر رو و پشت چک داخل اپلیکیشن ایزی‌پی، منتظر پیامک تایید از جانب ایزی‌پی می‌ماند. سپس کافی است اصل چک را به آدرس درج شده در پیامک به صورت پستی و یا با پیک ارسال کند. در انتخاب نوع ضمانت سفته، کاربر تصویر پشت و روی کارت ملی خود را داخل اپلیکیشن ایزی‌پی آپلود می‌کند و منتظر پیامک زمان حدودی مراجعه سفیر ایزی‌پی می‌ماند. سفیر ایزی‌پی به آدرس فرد که در مراحل تکمیل پرونده توسط خود کاربر ثبت شده است مراجعه و سفته را دریافت می‌نماید.

بعد از ارسال ضمانت چه مدت طول می کشد تا اعتبار دریافت شود؟

پس از طی مراحل ثبت درخواست و ارسال ضمانت به آدرس شرکت، و بعد از پرداخت قسط اول، قرارداد خرید اقساطی جاری می-شود و وجه آن به کیف پول اقساطی کاربر واریز می‌شود.

آیا می‌توان مبلغ اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی را به صورت نقدی دریافت کرد؟

اعبتار خرید اقساطی جهت ایجاد سهولت در خرید کالا و خدمات مورد نظر کاربران است و امکان دریافت نقدی مبلغ آن وجود ندارد.

نحوه خرید و پرداخت غیر حضوری چگونه است؟

کاربر می‌تواند از فهرست فروشگاه‌های موجود در بازارچه ایزی‌پی و یا از طریق انتخاب و دریافت کد خرید از فروشگاه‌های دارای کد خرید موجود در بازارچه به‌صورت اقساطی خرید نماید. در زمان پرداخت با انتخاب گزینه خرید اقساطی انتقال وجه به فروشگاه را انجام داده و خرید تکمیل می‌شود.

پرداخت اقساط از زمان دریافت اعتبار آغاز می‌‌شود یا از زمان خرید؟

واریز اعتبار در کیف پول اعتبار اقساطی کاربر به‌منزله آمادگی تمام مراحل خرید اقساطی است. کاربر از آن لحظه می‌تواند خریدش را انجام دهد و پرداخت اقساط از زمان واریز اعتبار محاسبه می‌گردد.

آیا می‌توانیم از چند فروشگاه متفاوت خرید کنیم؟

بله، می‌توانید از تمامی فروشگاه‌هایی که در فهرست فروشگاه‌های معرفی‌شده در بازارچه ایزی‌پی قرار دارند، با توجه به نیاز خود خرید اقساطی انجام دهید.

آیا اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی برای عموم است و یا به قشر و ارگان خاصی اختصاص دارد؟

اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی برای عموم مردم است و به ارگان، قشر یا سازمان خاصی محدود نیست. همه افراد می‌توانند با ثبت نام در ایزی‌پی و ایجاد پرونده خرید اقساطی، از اعتبار خرید اقساطی و امکانات دیگر ایزی‌پی استفاده نمایند.

آیا محدودیت زمانی برای استفاده از اعتبار خرید اقساطی دریافت‌شده وجود دارد؟

محدودیت زمانی برای استفاده از اعتبار تا قبل از پایان قرارداد وجود ندارد. کاربر می‌تواند بعد از دریافت اعتبار، در هر زمان که مایل است مبادرت به خرید از فروشگاه‌های طرف قرارداد ایزی‌پی نماید. لازم به ذکر است که پرداخت اقساط از زمان نهایی شدن دریافت اعتبار آغاز می‌شود.

آیا می توانیم از اعتبار خرید اقساطی ایزی‌پی برای خرید در مقاطع زمانی مختلف استفاده کنیم یا باید یک‌جا کل مبلغ را در یک زمان استفاده کنیم؟

کاربر می تواند در مقاطع زمانی مختلف خرید کند. مبلغ هر بار خرید از موجودی کیف پول خرید اقساطی کاربر کسر می‌شود.

آیا برای دریافت اعتبار خرید اقساطی نیاز به پیش‌پرداخت وجود دارد؟

پیش پرداخت به صورت اولین قسط در ابتدای روند شارژ موجودی اعتبار کاربر اخذ می‌شود که اولین قسط از اقساط پرداختی کاربر محسوب می‌شود. پس از پرداخت قسط اول مبلغ به حساب کیف پول خرید اقساطی کاربر واریز می‌شود.

درصد کارمزد ماهانه و سالیانه چقدر است؟

درصد کارمزد ماهانه دو درصد است. با انتخاب مبلغ درخواستی و تعداد اقساط بازپرداخت مبلغ بازپرداخت و نیز مبلغ اقساط ماهانه شما محاسبه می‌شود.

نحوه استفاده از ووچرها (کد خرید) چگونه است؟

با انتخاب ووچر مورد نظر در بازارچه ایزی‌پی توسط کاربر، کد ووچر یا کد خرید به کاربر ارسال و مبلغ آن از موجودی کیف پول اعتبار اقساطی کاربر کسر می‌گردد. کاربر می‌تواند با وارد کردن کد خرید دریافتی در سایت یا اپلیکیشن فروشگاه مورد نظر، خرید خود را انجام دهد و کالا یا خدمات خود را دریافت کند. پرداخت از طریق تسویه صورتحساب‌های صادر شده ماهانه در قسمت صورتحساب‌های پرونده خرید اقساطی انجام می‌شود.

در صورت بیش‌تر بودن مبلغ کالای مورد نیاز از مبلغ اعتبار مورد تقاضا، آیا امکان پرداخت ما به‌التفاوت به‌صورت نقدی وجود دارد؟

 

بله، می‌توانید مبلغی را که در نظر دارید به صورت اقساطی پرداخت نمایید وارد کرده و مابقی را به صورت نقد از طریق درگاه بانکی یا از کیف پول ایزی‌پی خود پرداخت نمایید.

تا چه مبلغی از اعتبار خود را میتوانیم در ماه هزینه کنیم؟


در طول یک ماه کاربر می تواند به هر میزان دلخواه از اعتبار خود را استفاده کند و در روزی که هنگام ایجاد پرونده اعتبار جهت پرداخت ماهانه صورتحساب خود انتخاب کرده؛ اقدام به تسویه نماید.

آیا باید کل مبلغ اعتبار را در ماه هزینه کنیم؟


الزامی به استفاده از سقف مبلغ اعتبار در هر دوره وجود ندارد.

آیا امکان تقسیط صورت حساب وجود دارد؟


مبلغ استفاده شده در هر دوره یک ماهه در پایان همان و در روز سررسید، طی یک صورتحساب می بایست پرداخت می شود و امکان تقسیط صورتحساب وجود ندارد.

صورت حساب اعتبار خرید هرچندوقت یکبار محاسبه می گردد؟


صورتحساب اعتبار خرید، به صورت ماهانه محاسبه می گردد.

آیا برای استفاده از اعتبار خرید باید سود و کارمزد پرداخت کنیم؟


اعتبار تخصیص یافته به کاربر واجد شرایط، شامل سود و کارمزد نمی شود.

چنانچه در بازپرداخت اعتبار دیرکرد داشتیم شامل جریمه می شود؟


در صورت عدم تسویه در مهلت مقرر، به تعداد روز دیرکرد جریمه محاسبه می شود.

اعتبار خرید را در چه فروشگاههای میتوانم استفاده کنم؟


اعتبار خرید ایزی پی، در اپ ایزی پی و فروشگاه های طرف قرارداد با ایزی پی قابل استفاده می باشد.

نحوه صحیح صدور چک چیست؟


- چک "بدون تاریخ" صادر شود.

- بخش در وجه شرکت " بابت یا ضمانت" قید نشود.

- چک های غیر سامانه صیاد مورد پذیرش نیستند.

- کلیه موارد بدون هرگونه خط خوردگی و مغایرت تکمیل شود.

- چک در وجه "شرکت سامانه های هوشمند اطلاعاتی توسن البرز" صادر شود.

- پشت چک کاملا سفید باشد.

- مبلغ چک معادل مبلغ مندرج در بالای صفحه باشد.

آیا با شماره موبایل فرد دیگری میتوانم ثبت نام کنم؟


خیر،شماره موبایلی که در اپلیکیشین ثبت میکنید باید به نام خودتان باشید.

نحوه صحیح وارد کردن نام در اپلیکیشین به چه صورت است؟


نامی که در اپلیکیشن ثبت نام می کنید باید دقیقا مطابق با کارت ملی باشد.

اگر در اسم من نام الله وجود دارد نحوه صحیح ثبت آن در اپلیکیشن به چه صورت است؟


نحوه صحیح ثبت اسم الله به صورت اله می باشد.

با هر کد ملی چندبار میتوانیم ثبت نام کنیم؟


با هر کدملی فقط یک بار میتوانید ثبت نام کنید و از مزایای خرید اقساطی ،وام فوری ،تسهیلات خرید اقساطی ایزی پی استفاده کنید.

آیا می‌توانم با استفاده از دو یا چند نام کاربری از چندین اعتبار خرید به صورت همزمان داشته باشم؟


خیر، اعتبار تخصیص یافته به شخص اختصاص پیدا می‌کند و نه حساب کاربری. در نتیجه هر شخص تنها می‌تواند یکبار و با استفاده از یک اکانت اعتبار خرید دریافت کند.

پس از بررسی مدارک، ایزی پی چه‌طور من را از تایید مدارک مطلع خواهد کرد؟


پس از بررسی مدارک و تایید یا عدم تایید مدارک توسط کارشناسان و سیستم مکانیزه ایزی پی، ادامه مراحل از طریق پیامک به شما ارسال خواهد شد.

نحوه صحیح وارد کردن کردن تاریخ تولد به چه صورت است؟


تاریخ تولید باید به شکل روبرو در اپلیکیشن وارد شود 07/08/1365

آیا گذاشتن پسوند در ثبت نام مهم است؟


بله پسوند نام خانوادگی شما حتما باید در هنگام ثبت نام درج شود.

رتبه‌ی اعتبار سنجی چیست؟


در فرآیند تعیین اعتبار، اعتبار بانکی شخص نزد بانک مرکزی مورد بررسی قرار میگیرد .ما با در نظر گرفتن این مورد رتبه‌ی اعتبار سنجی مشخصی را به کاربر اختصاص خواهیم داد و در صورت بالاتر بودن این رتبه از حد امتیاز در نظر گرفته شده امکان اختصاص اعتبار به حساب کاربری را خواهیم داشت.