در دی ماه ۱۳۹۳ گروه انتخاب با برگذاری جشنی از هویت بصری جدید اسنوا رونمایی کرد. لوگو و رنگ سازمانی سابق اسنوا قرمز و اکنون آبی و سبز است. برند اسنوا در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.

اسنوا، برند شناخته‌شده لوازم‌خانگی یک برند ملی و اصیل ایرانی

 

 “اسنوا”سرواژهٔ نام اصلی شرکت «ارکان ساختار نوین ایرانیان» است. این شرکت یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی “انتخاب” است که در سال ۱۳۸۴ و در کارخانه‌ای به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع با تولید انواع اجاق گاز و کولر آبی شروع به فعالیت نمود. “اسنوا” دارای ۵۰۰ کارگر و با احتساب کارگران فصلی ۱۰۰۰کارگر است. تولید روزانه شرکت در اوایل سال ۱۳۸۵ در حدود ۵۰ الی ۱۰۰ دستگاه بود که با ایجاد بهبود و ارتقاء تکنولوژی از سال ۱۳۸۶ به بعد به روزانه ۴۰۰ الی ۸۰۰ دستگاه رسیده است.


در دی ماه ۱۳۹۳ گروه انتخاب با برگذاری جشنی از هویت بصری جدید اسنوا رونمایی کرد. لوگو و رنگ سازمانی سابق اسنوا قرمز و اکنون آبی و سبز است. برند اسنوا در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.

 


 


برند اسنوا در جشنوارهٔ «برندهای برتر محبوب مصرف‌کنندگان» در سال ۱۳۹۳ موفق شد نشان و تندیس جشنواره را در دو گروه یخچال فریزر و تلویزیون از آن خود کند.

 

 


گروه توسعه سرمایه گذاری “انتخاب” فعالیت خود را از سال ۱۳۶۷ با ورود به عرصه صنعت لوازم خانگی آغاز کرد. این گروه در حال حاضر متشکل از هلدینگ‌های: “  لوازم  خانگی، نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع فولاد ، ساختمان و گردشگری و بازرگانی”   و همچنین مجتمع پژوهشگاه و دانشگاه های انتخاب و بنیاد خیریه آلا در حوزه مسئولیت های اجتماعی، به عنوان یکی از بزرگ ترین مجموعه‌های  اقتصادی، اجتماعی بخش خصوصی در کشور ایران فعالیت می کند.

 

 


بیش از دو دهه فعالیت صنعتی و تولیدی،گروه توسعه سرمایه گذاری “انتخاب” را دارای مزیت‌های رقابتی متعددی کرده است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- مدیریت استراتژیک بنگاه ‌های بزرگ اقتصادی بخش خصوصی هم رتبه با شرکت های معتبر بین المللی
۲- سیستم‌های  مهندسی و تحقیق و توسعه
۳- تکنولوژی و دانش فنی در عرصه های مختلف صنعتی
۴- نظام‌های رشد و تعالی و مدیریت مشارکتی
۵- سرمایه‌های بی‌بدیل انسانی
۶- ارتباطات موثر و گسترده اجتماعی
۷- نظام‌های مالی اقتصادی و برنامه‌ریزی نقدینگی منطبق با ویژگی‌های بخش خصوصی
۸- بازرگانی داخلی و بین المللی
۹- بازاریابی علمی
۱۰- شبکه گسترده فروش و خدمات پس از فروش
۱۱- تولید صادرات محور
گروه توسعه سرمایه گذاری “انتخاب” با تاسیس و راه اندازی دفاتر و مراکز تحقیق و توسعه خود در نقاط مختلف دنیا نظیر: کره جنوبی، ایتالیا، روسیه، ترکیه، چین، امارات متحده عربی  و بهره گیری از مشاورین ارشد بین المللی همواره در تلاش است تا همگام با تکنولوژی‌های روز دنیا، حرکت کند و با انتقال دانش جهانی به کشور، سیستم‌های تولید و مدیریت در ایران اسلامی را با پیشرفت چشم گیری روبرو سازد.
کسب عناوین برتر ملی همچون واحد نمونه صنعتی، واحد برتر استاندارد، مرکز نمونه تحقیق و توسعه، کارآفرین برتر، دریافت عالی‌ترین نشان رعایت حقوق مصرف کنندگان و دریافت گواهینامه‌ها و استانداردهای بین المللی در حوزه‌های گوناگون فعالیت از جمله جایزه کیفیت اروپا نشانگر استواری گروه در راه رسیدن به آرمان های متعالی و چشم انداز خود می باشد.

 


شرکت اسنوا


شرکت اسنوا تولیدکننده انواع اجاق‌گاز و محصولات توکار از کارخانه‌های تولیدی لوازم خانگی زیر مجموعه های گروه صنعتی انتخاب، بزرگترین تولید کننده لوازم خانگی کشور است. این کارخانه در سال ۱۳۸۵ در زمینی بالغ بر بیست هزار متر مربع در شهرک صنعتی مورچه خورت احداث شده و تولید محصولات سرمایشی، گرمایشی و اجاق گاز شامل اجاق گازهای توکار Built-In (هاب، هود، مایکروفر، سینک و آون‌)و اجاق‌گاز ایستاده(Free Stand) از سبد بزرگ محصولات لوازم خانگی گروه صنعتی انتخاب را به عهده دارد.


این شرکت مجهز به جدیدترین تکنولوژی تولید و دارای انواع پرس های ضربه ای و هیدرولیک ۶۰ تن تا ۱۰۰۰ تن، دستگاه های رباتیک الکترومغناطیس رنگ و لعاب، دستگاه های C.N.C خم و برش، تکنولوژی جوش پلاسما جهت صفحات رویه اجاق گاز و دیگر تجهیزات مصرفی در حین مونتاژ محصول مطابق با استانداردهای داخلی و خارجی است. هم‌اکنون حدود ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم در خطوط مختلف تولید و نیز واحدهای R&D، کیفیت، فروش و لجستیک مشغول به فعالیت هستند.

 

 


اسنوا و تنوع محصولات


کارخانه اسنوا، تولید محصولات مختلفی از جمله محصولات سرمایشی، گرمایشی و اجاق گاز شامل اجاق‌گاز ایستاده(Free Stand)، اجاق گازهای توکار Built-In (هاب، هود، مایکروویو، سینک و آون‌) و همچنین تولید کولرهای آبی را در سبد تولید محصولات خود قرار داده است.


هم‌اکنون ۶۵ مدل متنوع به عنوان زیر مجموعه اجاق گازهای ایستاده، ۸۰ نوع محصول متنوع از نوع محصولات توکار Built-In شامل هاب، هود، مایکروفر، سینک و آون‌ در این کارخانه تولید شده و به بازار عرضه می‌شود. این کارخانه تولیدی از نظر حجم تولید، ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰۰ اجاق گاز ایستاده، ۱۰۰۰ دستگاه کولرآبی و ۱۵۰۰ محصول از سری محصولات توکار Built-In را در توان دارد. حدود ۲۵% از حجم تولیدی محصولات به کشورهای خاورمیانه صادر می شود.محصولات کارخانه تولیدی اسنوا با پنج برند اسنوا، دوو، بست، تکنوگاز و Carino Carlo به بازار مصرف عرضه می‌شوند.


خط تولید اتوماتیک اسنوا در مسیر تولید بدون عیب


اسنوا اولین کارخانه تولیدکننده اجاق گاز و محصولات توکار آشپزخانه در ایران است که در زمینه پوشش‌دهی بدنه خارجی محصولات و رنگ و لعاب، تکنولوژی خط تولید و پوشش‌دهی به صورت تمام اتوماتیک با استانداردهای اروپا و آمریکا را مستقر کرده تا با کاهش و حتی حذف خطاها بتواند با افزایش کیفیت و دستیابی به سوی تولید بدون عیب محصولات قدم بردارد.


کارخانه رنگ و لعاب با شش هزار متر مربع مساحت و مجهز به جدیدترین ماشین آلات در زمینه رنگ و پوشش دهی قطعات به روش الکترومغناطیس و زیر سازی قطعات با متریال نانو با استفاده از بهترین مواد اولیه رنگ و لعاب بر اساس فرمولاسیون انحصاری فعالیت نماید.از سوی دیگر، جانمایی خط تولید این شرکت تولیدی به شکلی صورت گرفته که نیروی انسانی و قطعات با طی کمترین حرکت‌ها و مسافت‌ها در خط تولید به جریان بیافتد.

 

 


مزایای اسنوا نسبت به رقبای داخلی و خارجی


علاوه بر ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته بخش پوشش‌دهی و رنگ و لعاب، اسنوا در تولید محصولات خود بر اساس فرمولاسیون انحصاری، از مواد اولیه‌ای استفاده می‌کند که این مواد اولیه به دلیل تولید دانش‌محور بر اساس توان ملی، با مواد اولیه مورد مصرف در کارخانه‌های مشابه تراز اول دنیا کاملاً قابل رقابت است. فرمولاسیون مواد اولیه اسنوا، کاملاً مطابق با استانداردهای اروپایی بوده که دانش و تکنولوژی آن به صورت انحصاری در اختیار گروه صنعتی انتخاب و شرکت اسنوا قرار دارد.
واحدهای R&D و فنی و مهندسی شرکت اسنوا در زمینه پوشش بدنه محصولات و مونتاژکاری، دارای سطح علمی، تحصیلاتی و تجربی بسیار بالا بوده که از نظر دانش فنی، بهترین متخصصین‌ این حوزه در واحد R&D و مهندسی اسنوا به کار گرفته شده اند.
ساخت لعاب‌های هوشمند با مواد نانو، که در تولید فر اجاق‌های ایستاده، آون‌های توکار و … استفاده می‌شود از دیگر نو‌آوری‌های محصولات اسنواست. این لعاب‌ها SELF-CLEAN هستند که با ذرات نانو متریال، از پنج سال گذشته تاکنون در برخی محصولات تولیدی نصب می‌شوند.محصولات تولید شده به کمک این لعاب‌های هوشمند که بیشتر در قسمت فِر محصولات نصب شده است، احتیاجی به تمیزکردن توسط مصرت‌کننده نداشته و در اثر پخت و پزهای غذایی در داخل فر قطعات د ارای این پوشش خود تمیزکن هستند.از دیگر ابتکارات این شرکت در زمینه پوشش خارجی، استفاده از پوشش‌های آنتی باکتریال در محصولات می باشد که این نوع پوشش نیز برای اولین بار در محصولات لوازم خانگی تولید داخل صورت گرفته است.


اسنوا و مشتری مداری


برای اولین بار در ایران و خاورمیانه، شرکت اسنوا امکان تولید انواع محصولات خود با رنگ دلخواه مشتری را فراهم کرده است. به این ترتیب مشتریان این شرکت می‌توانند با سفارش رنگ موردنظر مطابق با سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه خود، اجاق های گاز و محصولات توکار آشپزخانه را با رنگ دلخواه خود سفارش داده و تحویل بگیرند.


کنترل کیفیت همه جانبه، ضامن حمایت از حقوق مصرف‌کننده


آزمایشگاه آکرودیته آتیه سازان سپاهان به عنوان آزمایشگاه کنترل کیفیت گروه صنعتی انتخاب، زیر نظر سازمان ملی استاندارد ایران فعالیت می‌کند که در کنار کنترل کیفیت محصولات گروه صنعتی انتخاب، محصولات دیگر شرکت‌ها را نیز تست کنترل کیفیت و استاندارد می‌کند. در نتیجه فعالیت این آزمایشگاه و دیگر تلاش‌هایی که برای ارتقای سطح کیفیت محصولات اسنوا صورت گرفته، مدرکCE که امکان صادرات محصولات به اروپا را فراهم می‌کند برای محصولات شرکت اسنوا صادر شده است.هر محصول تولید شده در این کارخانه، از زمان تامین قطعه تا تحویل به مشتری شش مرحله کنترل کیفیت را پشت سر می‌گذارد که عبارتند از:


•    کنترل تولیدکنندگان خارج از مجموعه 

اولین مرحله کنترل کیفیت، در محل تولیدکننده چه داخل و چه خارج از کشور با تحویل و اجرای طرح‌های کنترلی اسنوا به آنها صورت می‌گیرد. این طرح‌های کنترلی بر اساس استانداردهای بین‌المللی ASTM , ISO, BSI , ANSII و … تدوین شده است و برای اجرا به تامین‌کنندگان با هدف افزایش ارتقا سطح کیفی تولیدکننده ارایه می شود.


•    کنترل کیفی ورودی قطعات

اقلام ورودی بعد از دریافت از تامین‌کننده و قبل از مصرف در مونتاژ از نظر پارامترهای کیفیتی مطابق جداول استاندارد MINITARYY تست و کنترل می‌شوند.


•    کنترل عمر مفید قطعات مصرفی 

کلیه قطعات مصرفی در محصولات تولیدی از نظر پارامترهای کیفیتی LIFE TIME و یا طول عمر حیات قطعه مطابق با استانداردهای بین المللی ASTM , ISO, BSI , ANSII مورد بررسی قرار می گیرند.


•    کنترل حین فرآیند قطعات تولیدی

در فرآیندهای ویژه رنگ و لعاب و همچنین حین مونتاژ، کنترل کیفیت ایستگاههای کاری با سیستم‌های کنترلی فوق پیشرفته Firewall به منظور دستیابی به سوی سیستمهای کیفیتی بدون عیب ZERO-EFECTT و همچنین با پیاده سازی سیستم شش سیگما عیوب در فرآیندها به سمت صفر کاهش یافته است.


•    کنترل عملکردی محصول

در حین فرایند تولید، کنترلهای کلیدی نظیر تستهای عدم نشتی برق و گاز بر روی محصول در ۵ ایستگاه  مختلف به صورت صد در صد انجام می شود. هر محصولی که تولید می‌شود، به صورت رندم نمونه برداری شده و به آزمایشگاه اکرودیته نیز ارسال می گردد و تستهای عملکرد محصول صد در صد انجام می‌شود.


•    کنترل نهایی فروش

تمام محصول‌ها، پس از بسته‌بندی و ارسال به نقاط مختلف کشور به صورت رندم‌برداری در انبارهایی که سطح ایران وجود دارد از نظر پارامترهای حمل و نقل، انبارش و حتی پارامترهای عدم آسیب‌پذیری با اجرای سیتمهای SQFEE بررسی مجدد می‌شود.


گواهینامه ها و جوایز بین‌المللی


•    اخذ گواهی نامه سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) شامل گواهینامه های بین المللی: BS OHSAS 18001: 2007، ISO 9001: 2008 ،ISO 14001: 2004


•    اخذ گواهینامه CE Marking در سال ۲۰۱۱ به منظور صادرات اجاق گاز به اروپا.


•    اخذ گواهینامه B.V به منظور صادرات اجاق گاز به عراق و دیگر کشورهای منطقه.

 درباره گروه انتخاب


گروه انتخاب به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده لوازم خانگی کشور جمهوری اسلامی ایران در سال 1367 فعالیت خویش را آغاز کرده است. از رسالت‌های وجودی و اهداف این گروه می‌توان از فراهم نمودن آسایش و رفاه برای شهروندان ایرانی با تولید و عرضه لوازم خانگی پیشرفته، ایجاد سازمانی شایسته سالار و مبتنی بر فطرت انسانی، احیا تفکر ناب اقتصاد اسلامی و اجرا و پیاده سازی موازین آن و همچنین کارآفرینی یاد کرد.
در همین راستا باید به بومی‌سازی فناوری تولید لوازم خانگی و ایجاد برند ملی در این صنعت اشاره نمود.
 به اعتقاد محمدرضا دیانی، مدیرعامل گروه انتخاب چشم‌انداز این گروه تبدیل ایران اسلامی عزیز به قطب تولید لوازم خانگی خاورمیانه است تا با قابلیت‌های رقابتی کلاس جهانی؛ الگویی عملی از یک مجموعه خصوصی موفق به صنعت کشور و جهان معرفی گردد. توسعه سبد محصولات و تولید لوازم خانگی جدید، بسط و گسترش بازارهای فروش و کشف ظرفیت‌های تازه، توسعه شبکه خدمات مشتریان و افزایش نمایندگان این حوزه فعالیت و ... از جمله برنامه‌های گروه انتخاب است که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و استراتژی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت گروه؛ اکنون محصولات اسنوا، دوو، بست و حایر سهم چشمگیری از بازار داخلی را کسب کرده و انتخاب به عنوان رهبر و رکن تأثیرگذار صنعت لوازم خانگی کشور شناخته می‌شود.
 این گروه افزون بر عرضه گسترده و فراگیر محصولات خود به بازار داخلی، با صادرات لوازم خانگی به کشورهای منطقه سهم و نقش ویژه‌ای در صادرات غیرنفتی دارد و این روزها بار دیگر نام ایران را در عرصه گیتی طنین‌انداز نموده است.
گروه انتخاب با 3 هزار و 500 نفر اشتغالزایی، 8 کارخانه تولیدی با مساحت 450 هزار مترمربع، 17 شرکت بازرگانی- خدماتی و عرضه بیش از 2500 قلم لوازم خانگی از قطب‌های بزرگ صنعتی ایران اسلامی به شمار می‌آید که با بومی‌سازی دانش و فناوری تولید لوازم خانگی و احداث مجتمع‌های تحقیقاتی در جنوب شرقی آسیا و همچنین اروپای غربی؛ نام خود را در ردیف بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی جهان مطرح نموده است.
 شرکت‌های تولیدی حایرآسا، حایرپلاست، حایر تهران، اسنوا، مطهرضمیر، حایر فوم، قائم لطیف و اطلس چاپ و شرکت‌های بازرگانی- خدماتی انتخاب سرویس حامی، اُرینتال، المنتظرین، حایر انتخاب، مدیا مهر الکترونیک، اسنوا، اسنوا لی الکترونیکس، ام ام دی، اسنوا شانگهای، کالابران انتخاب، پیام انتخاب، بلوپلاس، بلوپلاس بین‌المللی، تعاونی مسکن، تعاونی مصرف کارکنان، آتیه‌سازان و آلا از شرکت‌های تابعه گروه انتخاب محسوب می‌شوند.
 کسب عناوین ملی همچون واحد نمونه سال، واحد برتر استاندارد، مرکز نمونه تحقیق و توسعه، کارآفرین برتر، گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و دریافت گواهینامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی در حوزه‌های گوناگون فعالیت از جمله جایزه کیفیت اروپا و گواهینامه مدیریت کیفیت ISO9001:2000، گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت و محیط زیست ISO9001:2008 و 14001:2004 و گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی BS OHSAS 18001:2001 نشانگر آن است که گروه انتخاب گام‌های استواری را در صنعت لوازم خانگی کشور برداشته و افق‌های روشنی را در این صنعت ترسیم نموده است.
 هموطن ارجمند و همراه گرامی؛ تلاش خستگی‌ناپذیر کارکنان سختکوش گروه انتخاب معطوف به فراهم نمودن شرایط زندگی بهتر از طریق نوآوری و ارائه محصولات با کیفیت و قابل اعتماد است که این مأموریت ارزشمند منجر به دستیابی بزرگ‌ترین و معتبرترین تولیدکننده لوازم خانگی کشور به چشم‌انداز و اهداف خویش خواهد شد.
حال با گذشت 10 سال از تأسیس این گروه معظم، شایسته است که اعلام نماییم انتخاب در آینده بسیار نزدیک حضورش را در میان 100 برند برتر لوازم خانگی جهان جشن می‌گیرد و حضور در بازارهای جهانی و تولید و صادرات گسترده محصولات ایرانی افتخاری است که شما عزیزان را نیز در آن سهیم می‌دانیم؛ چراکه چنین دستاورد ارزشمندی حاصل نمی‌شود، مگر با حمایت و همراهی تمامی ایرانیان سرافراز.

 


بولتن افتخارات


1- گواهینامه مدیریت کیفیت ایزو 2000-9001 بین‌المللی برای شرکت مطهرضمیر در سال 2007


2- گواهینامه مدیریت کیفیت ایزو 2000-9001 بین‌المللی برای شرکت اسنوا در سال 2008


3- گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان برای شرکت حایرتهران در سال 85


4- لوح و تندیس تولید محصول نمونه کشور در سال 87


5- لوح و تندیس مرکز تحقیق و توسعه نمونه کشور در سال 87


6- لوح و تندیس واحد نمونه استاندارد برای شرکت اصفهان زلال کوثر در سال 86


7- لوح و تندیس کارآفرین برتر کشور برای مدیرعامل گروه انتخاب در سال 85


8- لوح و تندیس مدیر موفق کشور برای مدیرعامل گروه انتخاب


9- لوح واحد نمونه صنعتی استان اصفهان برای گروه انتخاب در سال 84


10- جایزه ملی کیفیت اروپا برای گروه انتخاب در سال 2006


11- لوح تقدیر اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان برای شرکت حایر در سال 83


12- لوح کارآفرین نمونه برای مدیرعامل گروه انتخاب در سال 81


13- لوح واحد برتر تحقیق و توسعه برای گروه انتخاب در سال 87


14- لوح و تندیس اولین جشنواره تولیدکنندگان جوان استان اصفهان برای مدیرعامل گروه انتخاب در سال 88


15- لوح و تندیس روابط عمومی برتر کشور برای روابط عمومی و امور بین‌الملل گروه انتخاب در سال 87


16- لوح و تندیس چهره ماندگار صنعت کشور برای مدیرعامل گروه انتخاب در سال 88


17- لوح و تندیس چهره ماندگار انقلاب اسلامی برای مدیرعامل گروه انتخاب در سال 1386


18- تندیس جشنواره طرح ملی مردمی سپاس برای گروه انتخاب در سال 1388


19- گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان برای شرکت انتخاب سرویس حامی در سال 1387


20- گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان برای شرکت انتخاب سرویس حامی در سال 1388


21- لوح و تندیس کارآفرین برتر برای مدیرعامل گروه انتخاب در سال 1389


22- لوح و تندیس چهره برتر استان اصفهان برای مدیرعامل گروه انتخاب در سال 1388


23- گواهینامه سازماندهی و استانداردسازی محیط کار (5S) برای شرکت حایرپلاست در سال 2010


24- گواهینامه مدیریت کیفیت و محیط زیست ISO 9001:2008 و ISO14001:2004 برای شرکت حایرپلاست


25- گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی BS OHSAS 18001:20077 برای شرکت حایرپلاست


WWW.SELL.IR

نظرات

 
   
 
Captcha